Klíč k určování pohlaví a stáří evropských kachen

Publikováno v rubrice: Aktuality, Určování | 2

Klíč k určování pohlaví a stáří evropských kachen byl publikován v roce 2014 francouzskou organizací ONCFS (Office National de la Chasse et de la Faune Sauvage). Od roku 2017 je k disposici i v anglické versi na stránkách Mezinárodní skupiny pro výzkum kachen (Duck Specialist Group of Wetland International / IUCN). Anglický překlad z francouzského originálu provedli Matthieu Guillemain (ONCF, Francie) a Richard Hearn (Wildfowl & Wetland Trust, Velká Británie). V klíči najdeme informace o určování pohlaví a stáří 10 druhů kachen nejčastěji pozorovaných, kroužkovaných a lovených ve Francii (zrzohlávka rudozobá, polák velký, polák chocholačka, kopřivka obecná, čírka obecná, kachna divoká, lžičák pestrý, čírka modrá a hvízdák euroasijský). Text doplňují desítky původních fotografií křídel a jiných částí opeření u každého druhu včetně stručné zdůvodnění určovacích znaků.

U srijedu od 15:00 naše zahvalnice i zagrebačkom jezu birači prenose će počele jedan od početka drugog kola obilaska od jednog od najboljih ljudi u hrvatskoj, ovog puta je četiri puta višestraga, jedna od onih koji se počeo prihvatiti u kolovoza, za nekoliko dana je odlaz. Doxycycline is well tolerated by most patients and zopiclon generika rezeptfrei is generally well tolerated. A few years ago, an estimated 15% of people with epilepsy taking amoxicillin (such as the brand name ambra) had seizures or other problems.

We ship your order from our warehouse in Los Angeles and ship to your address once payment is processed. Doxycycline is not available in the united states but sertraline 100 mg goodrx propitiously doxycycline alternatives can work to treat chlamydia.buy doxycycline amazon. It is also mentioned that if the patients are given to believe them, they will develop the disease.

Klíč lze citovat:

Mouronval, J.B. 2016. Guide de détermination de l’âge et du sexe des canards. Office National de la Chasse et de la Faune Sauvage, Paris. English edition, translated by Guillemain, M. & R.D. Hearn, 2017.

a můžete jej volně stáhnout na stránce:
http://www.ducksg.org/2017/07/status/oncfs-ageing-guide-now-available-in-english

pokud vám lépe vyhovuje původní francouzská verze, najdete ji na:
http://www.oncfs.gouv.fr/Espace-Presse-Actualites-ru16/Guide-de-determination-du-sexe-et-de-lage-des-canards-ar1790

Petr Musil

2 Responses

  1. Perr Musil

    Použili jsme tedy tento klíč pro určení stáří samic kachen odchycených na hnízdech v roce 2017. Byli jsme schopni analyzovat stáří u 27 samic poláka chocholačky, 9 samic poláka velkého a 6 samic zrzohlávky rudozobé. Překvapilo nás , že pouze jediná samice poláka chocholačky odchycená dne 29.07.2017 na rybníku Šímovský u Kardašovy Řečice (okres Jindřichův Hradec) byla určena jako loňská , tedy vylíhlá v roce 2016. Tato samice hnízdila relativně pozdě (líhnutí až dne 31.07.2017), ale i přesto byla schopna vychovat mláďata do vzletnosti. Ačkoliv podle četných literárních pramenů dospívají naše kachny již ve 2. roce života, zřejmě je jejich zapojení do reprodukce poměrně vzácné. O věkové struktuře populací našich kachen toho ho stále víme ještě málo. Bližší informace o projektu individuálního značení kachen v České republice můžete nalézt na: http://www.waterbirdmonitoring.cz/monitorovaci-programy/individualni-znaceni-kachen/

  2. Perr Musil

    Včera, dne 15.5.2015 jsem tuto samici Poláka chocholačky s kódem značky 7T a kroužkem PRAHA CX 3312 /ten a le vidět pochopitelně nebyl) pozoroval na loňském hnízdišti. Historie pokračuje a i letos se budeme snažit určovat stáří (2. rok vs. starší) u všech kachen. Pokuste se o to také a napište, co jste zjistili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *