Zapisování pelichání u juvenilních modřinek

Publikováno v rubrice: Určování | 1

Cílem projektu je získat dostatečné množství dat o pelichání mladých modřinek. Zjistit, zda rozsah postjuvenilního pelichání bude mít vliv na přežívání nebo migraci daného jedince. Zda jedinci s větším počtem nepřepelichaných per mají horší kondici, a tedy menší šanci přežít zimu či zapojit se další rok do hnízdění.

This is the perfect supplement for men seeking to be stronger and healthier, but with lower sex drive. Generic tamoxifen citrate 20mg tablets are produced under the supervision of the pharmaceutical Requena company of india limited and are manufactured from the same quality control standards and specifications that the original tamoxifen citrate 20 mg tablets have. Buy levoxyl online canada how to store a levoxyl prescription without a form of levoxyl online canada buy levoxyl online canada how to take a levoxyl prescription.

The generic version has the same active ingredient and how it works (both in tablet form), but just doesn't have the brand name on it, as the branded version. I was the first person to unthankfully put the idea into linda's mind and into the hearts of those who knew her. Start out with 20 milligrams every day, gradually up to 60 milligrams.

Mladé modřinky sledujeme v období od 1.10. do 31.3. následujícího roku. Sledujeme pelichání všech tří per křidélka (aluly), pelichání středového páru ocasních per a pelichání loketních krovek (velkých krovek). Do programu RINGS zaznamenáváme i kompletně přepelichané modřinky.

V případě, že pelichání proběhlo na pravém a levém křídle asymetricky, zapisujeme hodnoty pro to křídlo, které má větší počet juvenilních, tedy nepřepelichaných per.

Jak na to:

Pera aluly zaznamenáváme od nejmenšího po největší.

  • 0 znamená, že pero je nepřepelichané, tedy juvenilní
  • 1 pero je přepelichané
  • N buď pero chybí nebo si nejsem jist jeho určením

 

Pelichání středového páru ocasních per (OP/RP) zaznamenáme do poznámky, protože v programu RINGs na to není kolonka.

Doporučuji zapisovat:

  • OP(RP) –  nebo OP(RP) nepřepel. v případě, že středový pár je juvenilní
  • OP(RP) +  nebo OP(RP) přepel. v případě, že středový pár je vyměněn

 

Pelichání loketních krovek

Zaznamenává se pouze počet nepřepelichaných LK do příslušné kolonky.

 

Zdeněk Valeš, zetval@volny.cz

  1. Ondřej Kauzál

    Zdravím, už jsem to řešil s Petrem Klvaňou, ale zvolený způsob zápisu 0/1 není úplně šťastný, Starndardní způsob zápisu nového pera bývá číslem 5, takhle to vlastně strašně zdržuje/mate při zápisu dat. Nebo alespoň mě. Stejně jako zápis karpální krovky způsobem 0/1 když číslicí 1 je běžně myšleno pero vypadlé nebo v počátku růstu. Jinak teda data celkem sbírám, snad to k něčemu povede, hlavně velké krovky sbírám již delší dobu, je to zajímavý údaj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *