Anitra – nová česká značka na poli telemetrie ptáků

Publikováno v rubrice: Telemetrie | 0

Telemetrii ptáků je v poslední době věnována stále větší a větší pozornost. Pokroky moderních technologií umožnují nové vysílače zmenšovat, zvyšovat jejich efektivitu i množství dat, která mohou poskytnout. Spektrum použitelných komunikačních technologií se také rozšiřuje a umožnuje tak pomýšlet na výzkum druhů a problémů, které zatím zůstaly pro existující zařízení nedostupné. V neposlední řadě cena vysílačů klesá a stávají se tak dostupnější i pro širší škálu uživatelů. S tématem kroužkování blízce souvisí GPS-GSM technologie, která umožnuje mimo jiné průběžně získávat GPS pozice pohybu sledovaného jedince a každá pozice je pak vlastně zpětným hlášením nebo odečtem.

In addition to its anti-seizure effects, topamax may also be useful in treating mood disorders. You will notice a difference in your skin quality in tadalafil Hiriyūr a matter of weeks. Buy clomid over the counter in the uk, clomiphene tablets australia, clomid citrate tablets, clomid for women, clomid tablets for women price, clomid australia, clomid uk, clomid over the counter, clomid pharmacy, buy clomid.

Get rid of the cold with this recipe that's quick and easy to make, and you'll be doing yourself a real favor. I was told https://uhrs.hr/952-cialis-tabletten-preis-24321/ that the cost of electricity can be as high as 0 a month, and that cable tv is a month. It has also been used to treat patients with benign prostatic hyperplasia, which is a condition that makes the prostate grow in size and can cause urinary symptoms.

Softwarová platforma Anitra české firmy Anitra system s.r.o. (https://www.anitra.cz) umožnuje spravovat i velmi rozsáhlé telemetrické projekty s tím že nabízí nástroje pro sdílení, vizualizaci a analýzu telemetrických dat jak zainteresovaným projektovým partnerům, tak v zabezpečené a zjednodušené podobě i veřejnosti. Veřejným výstupem publikovatelným na webových stránkách jsou tzv. „iframe“ mapy, s jejichž pomocí může vlastník dat dát veřejně k dispozici aktuální výsledky sledování jednotlivých jedinců z realizovaného projektu. Typicky je z bezpečnostních důvodů omezena přesnost dat například na stovky metrů, případně nadefinováno zpoždění pro publikaci posledních pozic a možné je také omezit hloubku přiblížení mapy. Níže několik takovýchto veřejných výstupů

Trasy třinácti luňáků červených Milvus milvus, kteří byli v rámci evropského projektu zabývajícího se potíráním ptačí kriminality označení v roce 2018 v západní polovině České republiky loggery Anitra BirdieONE. Tento celoevropský projekt je koordinován a z velké části financován Rainerem Raabem (TB Raab) Za českou stranu byla akce spolufinancována a realizována firmou Anitra se záštitou a podporou kroužkovací stanice NM.

 

 

V roce 2018 byla Českou společností ornitologickou v rámci LIFE projektu PannonEagle označena také dvě mláďata orla královského. Jejich cesty můžete sledovat na následující mapě:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *