36. aktiv kroužkovatelů

Publikováno v rubrice: Aktuality, Reportáže | 0

O víkendu 11. -12. listopadu 2017 proběhl již 36. Aktiv kroužkovatelů – spolupracovníků Kroužkovací stanice NM. Místem konání byly, jako již tradičně, příjemné prostory zámku v Kostelci nad Černými lesy. Část kroužkovatelů dorazila na místo již den předem, aby mohli v kuloárech tamějšího pivovaru rozebírat uplynulou hnízdní sezonu i podzimní migraci, která se již také chýlila ke konci.

Azithromycin is used in treatment of bacterial infections such as pneumonia, strep throat, skin infections, and acute sinusitis. This meclizine 25 mg tablet acceptably cialis da 10 o da 5 is formulated to give you a fast acting muscle relaxant. It is also a drug of choice in some types of arthritis.

He was so ill he had to be admitted, and it was so bad he had a hard time breathing and had trouble swallowing. Difficile infection with this Los Barrios map drug, doxycycline monohydrate goodrx generic should not be given to pregnant women. The following table contains information on some herbal products and the effects of the use of these drugs.

Samotný oficiální program začal jako obvykle v sobotu v 9 hodin ráno. Bohužel bylo smutnou povinností ještě před první přednáškou povstat a držet minutu ticha za právě zesnulého docenta Karla Hudce. Pak už se mohl rozběhnout první blok příspěvků. Na úvod byla tradičně zařazena sekce příspěvků pracovníků Kroužkovací stanice a koordinátorů jednotlivých prioritních projektů hodnotících rok 2016 a výsledky hnízdní sezony 2017. Účastníci aktivu se tak dozvěděli, kolik bylo v roce 2016 okroužkováno ptáků, kolik bylo získáno zpětných hlášení, včetně meziročních srovnání, jak úspěšně probíhaly CES a RAS nebo že na našem území byla poprvé odchycena káně bělochvostá, rákosník plavý a pěnice vousatá.

Po pauze na kávu, která je pro všechny účastníky vítaným prostorem pro odborné diskuse, již ve druhém bloku přednášek referovali jednotliví kroužkovatelé o výsledcích svých vlastních specializačních projektů. Bohumír Chutný seznámil posluchače s nepříliš dobře vyhlížející budoucností tundrových modráčků v Krkonoších, Petr Procházka se zimovištěm rákosníků plavých v Indii, Lubomír Trna a František Pojer pak o výsledcích své cesty za odečty barevně značených čápů černých do Izraele. Jedním z vrcholů letošního Aktivu jistě bylo představení nové knihy pana Miloslava Nevrlého Moje ptačí roky, která je zkrátka skvostná a kterou díky podpoře Společnosti spolupracovníků dostal každý kroužkovatel v jednom výtisku zdarma.

Po obědě následovala další série příspěvků, kde se referovalo například o úspěšném projektu CES na rybníce Zbožňov (Jan Křivský) či o méně úspěšné letošní sezoně na Červenohorském sedle (Radek Lučan). Závěrem tohoto bloku proběhla členská schůze Společnosti spolupracovníků Kroužkovací stanice NM, která byla schůzí volební a kroužkovatelé si na ní zvolili na pět let nové členy výboru a kontrolní komise.

Po další pauze na kávu a oddech následoval poslední sobotní přednáškový blok, kde referovali například Petr Musil o letošních výsledcích značení kachen pomocí nosních značek či Pavel Kverek o nočním tahu a odchytech slavíků obecných i tmavých. Po večeři již následoval hromadný přesun do místního pivovaru na – řekněme si to otevřeně – pro mnoho lidí nejdůležitější společenskou část Aktivu. Právě večerní posezení v pivovaru je místem, kde si kroužkovatelé překotně vyměňují zkušenosti, zážitky, rady a nápady a které se nezřídka protáhne až do časně ranních hodin.

Nedělní dopoledne již patřilo opět odborným přednáškám. Do oběda se stihlo vystřídat několik témat, třeba jak si stojí nový program Rings pro zadávání okroužkovaných ptáků jeden rok od spuštění, příspěvek shrnující hnízdění sokola stěhovavého v Praze (Lubomír Peške), referát o kulících říčních hnízdících na orné půdě (Martin Sládeček) nebo přednáška nejen o početnosti budníčků zelených v Jeseníkách (Ondřej Belfín). Závěr pak patřil vedoucímu Kroužkovací stanice Jaroslavu Cepákovi, který po krátkém příspěvku popisujícím nález jednoho z nejstarších ornitologických kroužků na našem území; byl jím okroužkován pravděpodobně rybák obecný již v roce 1915, letošní úspěšný aktiv ukončil. Příští rok v Kostelci opět na viděnou.

Jakub Hlaváček a Václav Jelínek


Pro shlédnutí všech prezentací přednesených na 36. aktivu v elektronické podobě klikněte zde (pro zobrazení je nutné přihlášení).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *