Výzva k mapování králíčka ohnivého

Publikováno v rubrice: Aktuality, Ostatní | 0

Králíček ohnivý je na rozdíl od králíčka obecného v našich podmínkách přísně tažný druh. Pravidelně zimuje v západní Evropě a Středomoří, zimní výskyty u nás i v okolních zemích byly donedávna ojedinělé (údaj o zimování tisíců ptáků v Atlase zimního rozšíření je evidentním omylem). Významnější počty zimujících králíčků ohnivých byly zaznamenány v sousedním Německu v zimě 2013/14 – tato zima byla nejmírnější zimou od konce 19. století. Na konci této zimy byl rovněž zaznamenán velmi časný přílet na naše území. Od této zimy jsou hlášena častější zimní pozorování z některých oblastí ČR (především z Prahy). Rok 2016 je však prvním rokem, kdy se tah králíčků ohnivých buď výrazně opozdil, nebo se část populace rozhodla využít naše území k přezimování ve významnějších počtech. Aby bylo možné tuto zřejmě přelomovou zimu zhodnotit, rádi bychom vás vyzvali k širší spolupráci při podchycení zimního výskytu tohoto zajímavého druhu.

In general, xad-type toxins affect the activities of proteins by destroying or modifying sulfhydryl groups to render them inactive.[@bib1], [@bib2] xad-type toxins are present in almost all species of x. It’s impossible to find doxycycline monohydrate for dogs tadalafil 1a pharma preisciprofloxacin preis San Sebastián el Grande for those who have to pay for an expensive veterinary clinic in the process. My father remarried, to a woman who had three other children.

The recommended dose is 250 mg twice daily for three days, followed by a single daily dose of 250 mg for. If you don't need to use a drug here it's a great idea to buy a sildamax bestellen Montecarlo nolvadex no prescription generic and avoid having to make a purchase at an out-of-date pharmacy. All content on the website, including but not limited to the information herein, is provided on an “as is” basis.

Zapojení má celkem jednoduchou podobu – stáhněte si do mp3 přehrávače nebo mobilu zpěv králíčka ohnivého a při svých zimních procházkách jej pouštějte na různých místech, případně přimíchejte zpěv do mixů během zimních odchytů. Ptáci podle dosavadních poznatků na zpěv reagují, ale ne tak výrazně jako v hnízdní sezóně, proto je třeba pozorně sledovat případnou bezprostřední reakci. Také se zdá, že reakce je výrazně silnější ráno těsně po rozednění.

Pokud králíčka ohnivého zaznamenáte, zapište své pozorování do databáze AVIF a uveďte přesnou lokalizaci společně s popisem prostředí, ve kterém byl zjištěn, případně zda se pohyboval ve společnosti dalších druhů. Negativní kontroly můžete poslat přímo Martinu Vavříkovi, a to buď na e-mail vavrik.martin@seznam.cz nebo prostřednictvím Facebooku. První cílené kontroly proběhly už závěrem prosince a přinesly několik záznamů, hlavním obdobím mapování by měly být měsíce leden a únor, případně první polovina března.

Předem děkujeme za jakékoliv údaje.

Martin Vavřík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *